Makijaż ślubny

 MAKIJAŻ ŚLUBNY


Makijaż ślubny to mój ulubiony rodzaj makijażu ze względu na jego niepowtarzalną specyfikę i klimat panujący podczas przygotowań.
Zacznę od tego, że uwielbiam kontakt z przyszłymi Paniami Młodymi. Cała atmosfera towarzyszącą im, jak i ich rodzinom, zawsze pozytywnie nastraja mnie do działania. Mam okazje towarzyszyć im w tym wielkim dniu, a jednocześnie sprawiam, że dzięki wykonanym makijażom pojawia się wielki uśmiech na ich twarzach. Niesamowite uczucie! Czasami zdarza się, że mam tyle osób do pomalowania, że uda mi się zobaczyć Panią Młodą w sukni ślubnej, która z niecierpliwością oczekuje Pana Młodego. Były też sytuacje, kiedy cichutko przemykałam przez korytarz w wielkim kufrem, podczas gdy Para Młoda szykowała się do wyjścia. Coś pięknego obserwować twarze Panów, którzy nie kryją wzruszenia i zdumienia na widok swoich przyszłych żon. Stoję z boku, a mimo to zawsze mocno przeżywam takie uroczystości, jakbym sama brała w nich udział. Dlatego uwielbiam pracę z Paniami Młodymi i ich rodzinami. Poza tym, że mogę wykonywać swój ukochany zawód, a raczej realizować swoją pasje, to jednocześnie udzielają mi się emocję ludzi wokoło mnie. Wracam zmęczona do domu, ale pełna pozytywnych emocji. Od wejścia opowiadam swojemu mężowi, kogo poznałam, jak było i ile dało mi to pięknych wrażeń. Myślę, że tak właśnie powinna wyglądać praca :-)
Kilka słów poświecę również na sam makijaż ślubny. Mam takie szczęście, że Panie, które do mnie przychodzą mają bardzo podobne poczucie stylu do mnie. Cenią sobie klasykę, umiar oraz naturalny wygląd. Rzadko zdarza się, aby Panie w ten dzień chciały "zaszaleć" z makijażem. Bardzo często już podczas makijażu próbnego, kiedy ustalamy kolory, dobieramy rodzaj makijażu do sukni, fryzury itp., Panie zaznaczają, że chcą być w makijaż podobne do siebie i żartobliwie dodają: "...żeby narzeczony mnie poznał". Jest do dla mnie już konkretny sygnał, że stawiamy na makijaż upiększający, podkreślający walory przyszłej Pani Młodej. Dodam, że najczęściej Panie decydują się na makijaż oka w kolorach brązu, złota, szarości, delikatnego różu lub fioletu. Często zachęcam również Panie do przyklejenia rzęs na pasku lub kępek i ku mojemu zdziwieniu słyszę odpowiedź: " lepiej nie, wolę wyglądać naturalnie...". Mimo wszystko cieszy mnie ta odpowiedź, ponieważ to właśnie te Panie kształtują swoje trendy ślubne i dokonują takich wyborów, jakie im odpowiadają i w których czują się najlepiej.
Gdybym miała określić z czym mi się kojarzy makijaż ślubny, to użyłabym kilku słów: elegancja, klasyka, naturalność, umiar, delikatność, lekkość, świetlistość ale też zmysłowość.
Wykonując tego typu makijaż mam też na uwadze, że będą robione zdjęcia, tak więc makijaż ślubny zawiera elementy makijażu fotograficznego, o czym więcej w kolejnym poście.
Cieszę się, że mogłam  podzielić się z wami swoimi doświadczeniami. Choć nietypowy jest ten post, bo zapewne każda z was spodziewała się pod linkiem "makijaż ślubny" szczegółowego opisu wykonania takiego makijażu, bądź prezentacji najnowszych trendów itp.,a tutaj niespodzianka. Opis moich własnych wrażeń podczas pracy z wami.
Na koniec powtórzę raz jeszcze, towarzyszenie wam w ten dzień jest dla mnie ogromną radością ale też wyzwaniem.

Dziękuję :-)
Magda


6 komentarzy:

 1. Bardzo fajny wpis. Widać, że makijaż sprawia Ci ogromną satysfakcję ;) też planuję się do Ciebie zgłosić, kiedy nadejdzie ten mój ważny dzień. Pozdrawiam, Ewelina C.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Tobie moja twarz w dniu ślubu zmieniła rysy z wielce zestresowanych i napiętych na spokojne i jak sama piszesz - pojawił się na moich ustach uśmiech ;) Mimo braku makijażu próbnego - wszystko było idealnie dobrane, dopasowane, a Twoje dzieło mogę do tej pory podziwiać na zdjęciach i zawsze się wzruszam jak na nie patrzę :) Miło także przeczytać, że praca z tak specyficznym "gatunkiem" jak panie młode, jest dla Ciebie przyjemnością i możemy się czuć ważne i "dopieszczone", będące w dobrych rękach ;) Polecam gorąco wszystkim, którym mogę, wizytę u Ciebie w tym jednym z najważniejszych dni w życiu - jako gwarant spokoju i równowagi ;) Pozdrawiam serdecznie, Dorota :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Tobie moja twarz w dniu ślubu zmieniła rysy z wielce zestresowanych i napiętych na spokojne i jak sama piszesz - pojawił się na moich ustach uśmiech ;) Mimo braku makijażu próbnego - wszystko było idealnie dobrane, dopasowane, a Twoje dzieło mogę do tej pory podziwiać na zdjęciach i zawsze się wzruszam jak na nie patrzę :) Miło także przeczytać, że praca z tak specyficznym "gatunkiem" jak panie młode, jest dla Ciebie przyjemnością i możemy się czuć ważne i "dopieszczone", będące w dobrych rękach ;) Polecam gorąco wszystkim, którym mogę, wizytę u Ciebie w tym jednym z najważniejszych dni w życiu - jako gwarant spokoju i równowagi ;) Pozdrawiam serdecznie, Dorota :)

  OdpowiedzUsuń